Kurs programowania dla dzieci opracowany przez Mistrza Świata w Programowaniu

InstaKółko to całoroczny kurs online dla początkujących i bardziej zaawansowanych, w którego trakcie nauczymy Twoje dziecko podstaw programowania i myślenia komputacyjnego.

Jedyny w Polsce . . .

Uwaga! Zapisy na kurs sierpniowy zostały zakończone.

Zapraszamy na kurs roczny od września.

Rejestracja
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Dlaczego InstaKółko

Kurs opracowany przez Mistrza

Twoje dziecko będzie uczyć się z materiałów opracowanych przez Mistrza Świata w programowaniu i współtwórcę narzędzi edukacyjnych, z których korzysta ponad 170 000 uczniów w Polsce.

Kurs zaprojektowaliśmy tak, aby każde dziecko wyniosło z niego jak najwięcej — bez względu na to, czy ma już wiedzę o programowaniu, czy nigdy wcześniej nie miało z tym styczności.

Dla początkujących i zaawansowanych

Tempo zajęć będzie dostosowane do możliwości dziecka. Dzięki temu będzie się ono czuło komfortowo i swobodnie. Radość z tworzenia działających programów krok-po-kroku zachęci je do dalszej nauki i podejmowania wyzwań.

Nauka

krok po kroku

InstaKółko to całoroczny kurs online dla dzieci z klas 3-8 - początek kursu w październiku 2020.


W kursie mogą wziąć udział dzieci na dowolnym poziomie zaawansowania — od tych, które nigdy nie programowały, po dzieci, które potrafią już samodzielnie pisać programy. Warunkiem przyjęcia na kurs jest ocena 6, 5 lub 4 z matematyki w poprzednim roku szkolnym oraz zainteresowanie programowaniem. Podczas kursu potrzebny będzie komputer z klawiaturą, kamerką i mikrofonem oraz dostępem do Internetu.


Materiał kursu odpowiada wymaganiom Ministerstwa Edukacji Narodowej dla klas 4-8 i jest rozszerzony o ponadprogramowe zagadnienia opracowane przez nas.


Zobowiązania dziecka: Wykonywanie zadań domowych, które są wyznaczone na jego miarę, ok. 10 zadań na tydzień przewidzianych na 1-2 godziny pracy po zajęciach.

Zobowiązania rodzica: Zadbanie o wydzielenie odpowiedniej przestrzeni, czasu dla dziecka na zadania domowe.Kto może wziąć udział w kursie

Sprawdzona metoda nauczania wypracowana po 5 latach doświadczeń

Metodykę kursu InstaKółko zaprojektowaliśmy na bazie ponad 5 lat doświadczeń w edukacji.


W tym czasie stworzyliśmy między innymi własne przedszkole, szkołę podstawową oraz Ośrodek Informatyki i Matematyki "Logikus" z kursami wspomagającymi edukację i rozwój dzieci. Nasza metoda nauczania ma potwierdzoną skuteczność, ponieważ sprawdziła się wśród setek uczestników naszych kursów.Dlatego gwarantujemy, że Twoje dziecko w przyjemny sposób przyswoi i zapamięta wiedzę z kursu.

Kurs został tak skonstruowany, że Twoje dziecko nie będzie odczuwać presji do nauki, która mogłaby je zniechęcić. Wręcz przeciwnie . . .

Komfortowa nauka

Twoja pociecha będzie entuzjastycznie uczyć się nowych rzeczy i podejmować kolejne wyzwania — bo będzie to dla niej jak nauka nowej, ciekawej umiejętności.


Z każdym rozwiązanym zadaniem, Twoje dziecko zrozumie, że programowanie może być dobrą zabawą, a radość, gdy jego pierwszy kod zacznie działać, podniesie jego ambicje i da mu motywację do dalszej nauki.


W trakcie tego kursu, Twoje dziecko nie tylko nauczy się podstaw programowania, ale także rozwinie logiczne myślenie i będzie chętniej podejmować nowe wyzwania.


Przebieg kursu


To sprawi, że Twoje dziecko będzie rozwijać logiczne myślenie i nauczy się samodzielnie radzić z problemami.


Zależy nam, aby każde dziecko mogło przyswajać wiedzę w swoim tempie. Z tego powodu uczniowie są podzieleni na małe 6-8-osobowe grupy, dobrane według doświadczenia i tempa pracy jej uczestników.


Przed kursem oraz w trakcie kilku pierwszych spotkań poznamy wiedzę Twojego dziecka. Na tej podstawie przydzielimy je do grupy dopasowanej do jego umiejętności.


Każda grupa otrzyma doświadczonego opiekuna. Opiekun zadba o to, aby Twoje dziecko czuło się swobodnie i przyswajało wiedzę we własnym, komfortowym dla siebie tempie. Opiekun omawia wprowadzany materiał, pokazuje przykłady oraz określa zadania dla dzieci. Chociaż dzieci wykonują zadania samodzielnie, opiekun czuwa nad nimi, na bieżąco sprawdza postępy i zadaje ewentualne pytania pomocnicze lub podaje wskazówki.


W trakcie każdych zajęć Twoje dziecko otrzyma zestaw zadań dopasowany do swoich umiejętności i krok-po-kroku zacznie uczyć się języka i pisać swoje pierwsze programy. Zestawy składają się z zadań wprowadzających oraz zadań o rosnącym poziomie trudności.

Dzięki temu Twoje dziecko będzie rozwiązywać zadania we własnym tempie, bez presji.

Każde rozwiązane zadanie i działający kod dadzą mu motywację do rozwiązania następnego zadania. W ten sposób nauka stanie się swego rodzaju zabawą i wyzwaniem, a nie żmudnym obowiązkiem.


Ponadto w każdej chwili dziecko może poprosić o pomoc opiekuna. Opiekun pomoże Twojemu dziecku samodzielnie znaleźć rozwiązanie, zamiast dawać mu gotową odpowiedź.

Dodatkowo, aby utrwalić informacje i nowe umiejętności, po każdych zajęciach Twoje dziecko otrzyma materiały uzupełniające, na które powinno przeznaczyć około 1-2 godzin pracy własnej.Harmonogram zajęć
 • wyjścia,
 • wejścia,
 • zmiennej
 • operacji arytmetycznych,
 • warunków,
 • pętli,
 • tablic.

Ścieżka rozwoju


W zależności od wieku ucznia i jego dotychczasowego doświadczenia z nauką programowania ćwiczymy rozumienie powyższych pojęć korzystając z różnych narzędzi począwszy od Assembly przez Pythona do C++.

Kolejnym etapem jest poznanie poznanie:

Indywidualna ścieżka rozwoju ucznia prowadzi ucznia przez poznanie podstawowych pojęć informatycznych:

 • operacji na napisach,
 • podstaw algorytmiki,
 • rozwiązywanie zadań olimpiady informatycznej dla szkół podstawowych.
Dowiedz się więcej o etapach rozwoju dziecka

Spirala nauczania


 • Zaczynamy od budowania podstawowych pojęć, zaczynając od prostszego języka (w przypadku najmłodszych uczniów jest to język Assembly). Uczeń poznaje pojęcia: wejścia, wyjścia, operacje arytmetyczne, instrukcje warunkowe i pętle.
 • Podstawowe pojącia programowania utrwalamy w Pythonie. Uczeń poszerza swoją wiedzę o tematy związane z tablicami.
 • Utrwalamy poznane pojęcia w języku C++. Rozbudowujemy bazę pojęć o napisy.
 • Po wprowadzeniu podstawowych pojęć i nabyciu biegłości w pisaniu w C++ poznajemy koncepcję złożoności czasowej i rozpoczynamy naukę podstaw algorytmiki, mierząc się z zadaniami olimpiady informatycznej juniorów.

Ścieżka indywidualnego rozwoju ucznia jest spiralą.

Czego nauczy się Twoje dziecko


 • Będzie rozumiało, czym jest programowanie i jaki ma wpływ na nasze życie.
 • Będzie rozumiało, jakie korzyści daje mu znajomość programowania.
 • Dowie się, do jakich celów można wykorzystywać programowanie.
 • Nauczy się, że programowanie jest ciekawe, a jego nauka może być dobrą zabawą i wyzwaniem.
 • Opanuje podstawy programowania.
 • Będzie potrafiło samodzielnie stworzyć proste, działające programy.
 • Posiądzie nie tylko wiedzę zgodną z wytycznymi MEN — ale także wiedzę i praktyczne umiejętności wykraczające poza materiał szkolny.
 • Zrozumie, że nauka programowania od młodego wieku może doprowadzić do wielkiego sukcesu w dorosłym życiu

Po kursie InstaKółko, Twoje dziecko:

Za opracowanie kursu odpowiada Andrzej Gąsienica-Samek

Skuteczną metodę nauczania opracowała Ewa Gąsienica-Samek

O organizatorach

Organizatorem kursu jest firma InstaKod Sp. z o.o. — wydawca podręczników oraz aplikacji do nauki programowania zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Mistrz Świata w programowaniu zespołowym oraz multi medalista Międzynarodowej Olimpiady Programistycznej. Obecnie prezes firmy informatycznej Atinea Sp. z o.o..


Andrzej jest także współautorem aplikacji do nauki języków obcych (InstaLing) oraz programowania (InstaKod), z których aktualnie korzysta ponad 170 000 uczniów w Polsce.

Twórca i wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Heliantus".


Założycielka Ośrodka Matematyki i Informatyki "Logikus" oferującego kursy wspierające edukację i rozwój dzieci.

Autorka podręcznika do informatyki w szkole podstawowej "InstaKod. Programowanie od podstaw"


Oznacza to, że za kwotę mniejszą niż koszt godziny korepetycji od studenta, Twoje dziecko będzie uczyć się programowania od Mistrza Świata, a obecnie prezesa firmy informatycznej.To gwarantuje, że Twoje dziecko otrzyma wiedzę z najlepszego możliwego źródła — od człowieka, dla którego programowanie jest wieloletnią pasją i sposobem na biznes i życie.


InstaKółko sprawi, że Twoje dziecko polubi programowanie i opanuje znacznie więcej materiału, niż gdyby uczyło się tylko w szkole.


Co ważniejsze, cały kurs skupiony jest na tym, aby rozbudzić w Twoim dziecku pasję do programowania, a nie zmuszać je do nauki. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że po kursie Twoje dziecko będzie samodzielnie pisało nowe, proste programy i uczyło się nowych zagadnień.


To dosyć częste zjawisko wśród dzieci, które brały udział w naszych poprzednich kursach. Dla Twojego dziecka InstaKółko może być początkiem wielkiej pasji i pewnej, dobrze płatnej kariery.

Dodatkowo, w trakcie tego kursu, Twoje dziecko nie tylko nauczy się podstaw języka programowania, ale także nauczy się logicznego myślenia, samodzielności i podejmowania wyzwań.

A jak dobrze wiemy, wszystkie te umiejętności są bezcenne — zarówno w dalszej edukacji, jak i w dorosłym życiu.

Jak się uczyć, to tylko od najlepszych!Opłata za uczestnictwo w kursie to tylko 200 zł za miesiąc.


Kurs roczny składa się z 27 zajęć po 1,5h. Łączny koszt to 1800 zł. Umowa może zostać rozwiązana przez uczestnika z miesięcznym okresem wypowiedzenia lub przez organizatora po 6 warsztatach. Koszt proporcjonalny do liczby zajęć.

,,

Syn był bardzo zadowolony z przeprowadzonego przez Państwa kursu. Mieliśmy porównanie z innymi tego typu ofertami i zdecydowanie Państwo wygrywacie. Świadczy o tym chociażby fakt, że syn zapisał się na roczny kurs do InstaKółko.

- Anna Szacik

,,

,,

Formuła i sposób przeprowadzenia kursu trafiona w 100% - syn przez cały okres trwania kursu był zaangażowany maksymalnie. Mocną stroną kursu było dopasowanie poziomu trudności zadań do możliwości syna; gdy za szybko i łatwo radził sobie z zadaniami kolejne zadania były na bieżąco zmieniane i odpowiednio utrudniane. Gorąco polecam kursy InstaKod szczególnie dzieciakom którzy mają zajawkę na programowanie - to fajna zabawa dla nich a przy okazji "zmusza" do logicznego myślenia i wykorzystywania matematyki.

- Monika Krasoń

,,


Po wysłaniu formularza otrzymasz od nas wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami.


Uwaga! Liczba miejsc na kursie jest ograniczona!


Dlatego zachęcamy Cię do zgłoszenia dziecka już teraz, ponieważ w przypadku zbyt dużej liczby uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń.


Ponadto przy zgłoszeniu dwójki lub więcej dzieci, oferujemy rabat za każde kolejne dziecko!


Aby zgłosić swoje dziecko, wypełnij poniższy formularz teraz:


Aby zapisać swoje dziecko, wypełnij poniższy formularz

Popularne pytania i odpowiedzi

Dlaczego różne języki programowania?

Język programowania dobierany jest do dziecka indywidualnie. Celem jest takie wybranie języka aby dziecko mogło jak najwięcej czerpać z zajęć. Kurs składa się z różnych etapów. Pierwszy etap obejmuje prosty, wizualny język Assembly. Kolejny etap to język Python. Jest to język tekstowy, łatwy do nauki, a jednocześnie jest wykorzystywany przez profesjonalnych programistów. Ostatni etap to algorytmika i analiza wydajnościowa programów w języku C++.


Czy mój komputer jest odpowiedni?

Do wzięcia udziału w kursie wystarczy komputer (laptop lub stacjonarny), klawiatura, mikrofon i kamerka internetowa. Nie ma znaczenia system operacyjny ani szybkość komputera.


Czy muszę zainstalować specjalne oprogramowanie?

Nie. Jedyny program wymagany do wzięcia udziału w kursie to zwykła przeglądarka internetowa. Przed kursem oferujemy bezpłatną pomoc w skonfigurowaniu komputera i sprawdzeniu połączenia.


Czy potrzebuję szybkiego połączenia z Internetem?

Super szybki Internet nie jest wymagany, gdyż największym "obciążeniem" będzie transmisja audio i wideo, żeby dzieci mogły komunikować się ze swoim opiekunem grupy. Sama platforma do nauki zużywa bardzo mało danych i nie wymaga szybkiego połączenia.

Ewa Gąsienica-Samek

Dyrektor Programu InstaKod

tel. 881 556 169

email: instakod@instakod.pl

facebook: fb.com/InstaKod/


InstaKod Sp. z o.o.

ul. Wiktorska 17a

02-587 Warszawa


NIP: 5213865442

REGON: 383290060

KRS: 0000784935

Kapitał zakładowy 120 000zł

Kontakt